Usługi prawne

Błąd medyczny

W idealnym świecie nikt nie popełnia błędów. Niestety, w rzeczywistości błędy, w tym medyczne, zdarzają się, a poszkodowanymi są pacjenci. Następstwem takich błędów jest często znaczne pogorszenie stanu zdrowia czy nawet śmierć pacjenta. Z uwagi na specyfikę spraw o błędy w sztuce lekarskiej, pomoc prawnika jest nieodzowna. Udowodnienie, iż lekarz lub ratownik medyczny popełnił błąd, którego skutkiem jest rozstrój zdrowia lub śmierć pacjenta, jest procesem skomplikowanym i wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy. Oprócz tego należy skutecznie przekonać sąd, jaka wysokość zadośćuczynienia lub odszkodowania jest właściwa. Dlatego też nie należy się wahać i trzeba skorzystać z pomocy prawnika, którego wiedza i doświadczenie pozwoli skutecznie zadbać o interes poszkodowanego.

Pacjent dysponuje co najmniej kilkoma roszczeniami wobec podmiotu leczniczego odpowiedzialnego do wypłaty:

  • odszkodowanie – zwrot kosztów leczenia tj. zakup leków, konsultacji i zabiegów medycznych, dojazd na wizyty lekarskie, rehabilitację, zwrot kosztów pozostawania pod opieką osób trzecich,
  • zadośćuczynienie – świadczenie pieniężne za ból, cierpienie związane z błędem medycznym,
  • renta uzupełniająca – celem jest wyrównanie różnicy w dochodach uzyskiwanych przez poszkodowanego po wypadku, w porównaniu do stanu sprzed wypadku,
  • ustalenie odpowiedzialności podmiotu leczniczego na przyszłość,
Antoni Czechow

Nie ten jest lekarzem, kto wszystkie recepty zna na pamięć, lecz ten, kto w odpowiedniej chwili umie do książki zajrzeć.

Uzyskanie odszkodowania od szpitala czy innej placówki medycznej w przypadku, gdy doszło do popełnienia błędu medycznego, jest jak najbardziej możliwe. Poszkodowany pacjent powinien pamiętać o rzetelnym i skrupulatnym gromadzeniu dokumentacji związanej ze zdarzeniem. Odpowiednie przygotowanie się do sprawy stwarza dużo większą szansę na powodzenie i wygranie procesu, który często do najłatwiejszych nie należy.

Jak rozpocząć współpracę?

1

Zadzwoń lub napisz

2

Skompletuj dokumenty

Prosimy o przesłanie skanu dokumentów, można również w formie papierowej przesłać je na adres spółki.

pobierz plikwymagane dokumenty

Pomagamy
3

Bezpłatna analiza

Prawnik zapozna się z Twoją sprawą i przedstawi najlepsze rozwiązanie.

pobierz plikczas realizacji:  7 – 14 dni

4

Podejmij współpracę

Ustalamy z Tobą warunki współpracy i przygotowujemy dokumenty. Po podpisaniu umowy przystępujemy do realizacji usługi prawnej.

5

Reprezentacja prawna

Wyznaczony prawnik będzie Cię reprezentował przed sądem i na bieżąco zajmował się sprawą.
Wspólnie zadbamy o pozytywne zakończenie procesu.