Promesa zatrudnienia

Każdy z nas zna sytuacje jaką jest poszukiwanie pracy. Nic prostego. Albo wysyłamy setki aplikacji i nikt nie oddzwania albo chodzimy bez celu po rozmowach kwalifikacyjnych, z których nic nie wynika. Jeśli już trafimy na odpowiednią firmę okazuje się, że potrzebują nas natychmiast od zaraz, tymczasem my mamy 3 miesiące wypowiedzenia…

Okres wypowiedzenia

Oczywiście nie wszyscy mają tak długi okres wypowiedzenia. Zależy on bowiem w dużej mierze od długości zatrudnienia oraz oczywiście od tego jak bądź cenni jesteśmy dla pracodawcy. Nie trzeba zatem tłumaczyć, że Ci najbardziej cenni najszybciej znajdują pracę i chcą najczęściej najszybciej ją zmienić. Zmiana pracy w dużej mierze łączy się z tym, że od nowego pracodawcy otrzymujemy lepsze warunki a w szczególności wyższe wynagrodzenie. Co jednak jeśli pracodawca nie jest w stanie na nas zaczekać? Często wygląda to tak, że rezygnując z pracy musimy odpracować czas wypowiedzenia, który nam pozostał. Czasem oczywiście mamy możliwość odebrania urlopu i wyjść z pracy wcześniej, jednak nie zawsze. Co w takim wypadku? Czy jeśli złożymy wypowiedzenie to nowy pracodawca będzie na nas czekał? Można załatwić ten problem podpisując promesę zatrudnienia.

Promesa zatrudniania

Promesa zatrudnienia to dokument, który otrzymujemy od pracodawcy, który zamierza nas zatrudnić, w którym gwarantuje nam zatrudnienie nas po zakończeniu okresu wypowiedzenia. Taki dokument to dla nas pewność, że możemy spokojnie składać wypowiedzenie u starego pracodawcy. Zabezpiecza nas przed sytuacją, w której po upłynięciu okresu wypowiedzenia nowy pracodawca nie czekając tylu miesięcy w końcu decyduje się zatrudnić inną osobę, która może dużo szybciej rozpocząć pracę. Pracodawcy nic to nie kosztuje. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że zostaniesz zatrudniony, poproś pracodawcę o promesę.

Dodaj komentarz